با کمال تاسف هما داهات از بین ما رفت

دانلود پایان نامه

هما داهات بازیگر پیشکسوت سینما، تئاتر و تلویزیون، چهارم مهرماه همزمان با سالروز تولدش از دنیا رفت.

این بازیگر که در واپسین سال های عمرش با سرطان جنگ می کرد، یه چند وقت پیش واسه ادامه درمان به آمریکا رفت، اما درمون در اون کشور هم بی ثمر موند و اون روز گذشته درگذشت. محمدحسن معجونی، از هنرمندان تئاتر و یکی از دوستان نزدیک خانوم داهات با تأیید خبر درگذشت ایشون، به ایسنا گفت که قراره پیکر این هنرمند فقید به ایران منتقل شه، اما از اونجا که اون در آمریکا فوت کرده، این انتقال چند روزی زمان می برد. هما داهات، ۴ مهرماه ۱۳۲۳ به دنیا اومد. اینکه بازیگری و کارگردانی تئاترهای مختلفی رو در کارنامه اش داشت همسر مرحوم حمید سمندریان، کارگردان نامدار تئاتر ایران بود. استاد سمندریان هم سال ۱۳۹۱ از دنیا رفت. محمد علی کشاورز به دنبال درگذشت هما داهات متن پیامی رو منتشر کرد. این بازیگر پیشکسوت سینما و تئاتر و تلویزیون در این متن آورده:

«هما داهات درگذشت. خبری بسیار تلخ و بد. با شنیدن این خبر به یاد خاطرات دوری افتادم. اولین کار صحنه ای این بانوی هنرمند که تازه وارد ۳۰ سالگی شده بود، نمایش «بازی استریندبرگ» به کارگردانی زنده یاد حمید سمندریان. اسماعیل شنگله و من در کنار هما روستای نازنین ایفاگر نقش های این نمایش بودیم و چقدر خوش درخشید.»

کشاورز در این متن که در صفحه اینستاگرام اش منتشر کرده، آورده:

«در آخرین تماسی که با هم داشتیم قرار شد هر دو درست و سلامت دوباره یه کار تئاتر بکنیم. اما حیف و صد حیف… تسلیت به کاوه عزیز، خونواده محترم و همه جامعه هنری و مردم این سرزمین، روحت خوشحال.»

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   پایان نامه با کلید واژگانداستان کوتاه، نویسندگان، ادبیات معاصر، هویت فردی

منبع: ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید