با کوله گردی ۷ درس مهم زندگی رو یاد بگیرین

دانلود پایان نامه

کوله گردی یا سفر ارزون، پر از فراز و فرودهایی مهیجه که می توان هر کدوم رو درسی بزرگ از زندگی دونست. در ادامه همراه سایت ما باشین.

 این حقیقتیه رد ناپذیر که مسافرت با یه کوله پشتی یا به اصطلاح کوله گردی، ممکنه تنها یه بار در طول عمر آدم رخ دهد، اتفاقی که ممکنه مثل یه ترن هوایی پر از بالا و پایین ها، زمان های سخت و هم اینکه پر از لحظه های بی آخر خوشحال و خوشحال کننده باشه.

مقاله های در رابطه:

  • وسایل لازم واسه کوله گردی
  • چیجوری واسه اولین کوله گردی آماده شیم؟

اما در همین سفر و با گذراندن این لحظات و کسب تجربیات، می توان درس های جدیدی در زندگی یاد نمی گیرین. در این مقاله چند درس مهم و مهم رو که درزمان یه مسافرت ارزون یا به اصطلاح کوله گردی، بدست آورده شده، با شما به اشتراک گذاشته تا شما هم مثل ما نکات با ارزشی رو یاد بگیرین.

۱. مادیات در سفر

درسهای زندگی با کوله گردی

همه ی آدمایی که راهی سفر هستن، قبل از حرکت به طرف مقصد، بسته بندی وسایل لازم رو واسه اولین کوله گردی به اتمام رسونده و با بستن چمدون یا همون کوله پشتی مشهور، آماده ی سفر می شن. اما در عصر حاضر و در دنیای امروز این یه واقعیته که هر چی تعداد مهرهای داخل پاسپورت و گذرنامه ی مسافران در سفرهای بین المللی بیشتر و بیشتر می شه، حجم و اندازه ی چمدون ها و کوله پشتی های سفر، کوچیک و کوچیک تر شده.

درسهای زندگی با کوله گردی

آدم امروز خیلی زود فهمیدهه که زیبایی سفر و گرفتن بینش واقعی از جهان دور و برمون در طول مسافرت، به پوشدین لباس های گران قیمت یا به کار گیری وسایل و وسیله پر زرق و برقی چون گجت ها (گوشی های هوشمند، تبلت، لپ تاپ و …) واسه ثبت لحظه لحظه ی سفر و نشون دادن اون به بقیه که همراه ما نیستن، نیس. بلکه زیبایی واقعی در ملاقات آدم ها، دیدن مناطق جدید، مشاهده و لذت بردن از مناظر و طبیعت و آموختن نکات بکر و تازه از یکدیگر در طول سفره. 

۲. در سفر صبور باشین

درسهای زندگی با کوله گردی

با مسافرت به روش کوله گردی، تجربیات و اندوخته های بسیاری رو درک می کنین. این نوع سفر هر گردشگری رو مجبور می کنه تا به جهان دور و بر خود با نگاه دیگه ای نگاه کنه، اون ها رو مجبور می کنه تا افکاری تازه و جدید رو تو ذهن خود پرورش بدن، با دیگه گردشگران هم مهربانی و محبت کنن، حتی اون ها رو به اشتراک گذاشتن و سهیم کردن جای خوابشون با بقیه، مجبور می سازه. چیزی که در دیگه روزای باقیمونده از سفر، به طور کامل عادی و مثل شرعی آغشته شده با این سبک مسافرت، جلوه می کنه.

درسهای زندگی با کوله گردی

کوله گردی مسافران رو درس زندگی می دهد، اون ها رو به آشنایی با دیگه فرهنگ ها، رسوم، آداب و سبک زندگی در سراسر کره ی خاکی بهره مند می سازه؛ و اینه بخشی از جنبه های کوله گردی، مسافرتی سراسر هیجان و پر از حیرت زدگی های جهان، که آدمی با تجربه ی اون حتی اگه یه بار هم اتفاق افتد، دیدگاهی نو و بکر رو کسب می کنه و منصفانهه که مراتب شکرگذاری از اینجور موهبتی رو به جای بیاره.

۳. در سفر پردل و جربزه باشین و بر ترس پیروز شدین

درسهای زندگی با کوله گردی

کوله گردان با قدم گذاشتن در راه سخت و پر از اتفاقات غیر پیش بینی، فرسنگ ها از خونه و کاشانه ی امن خود دور شده و در خیلی از مواقع مجبور به توقف در جای هایی هستن که واسه اولین بار در اون حضور یافته و اطلاعات خیلی از اون ندارن. ورود به کشور یا منطقه ای که مردم اون به زبانی دیگه صحبت می کنن و کوله گرد اون ها رو درک نمی کنه. شک نداشته باشین در اینجور زمانی ترس رو احساس می کنن.

کوله گردی، کلاس درسیه که در اون می توان بر ترس ها، اضطراب ها، دلهره ها و ناگواری های زندگی غلبه کرد

ترسی به طور کامل تعریف شده و قابل لمس که همه کوله گردان اون رو تجربه کرده ان. اینجاس که باید پردل و جربزه بود و به این اتفاق ی طبیعی اجازه ی رشد نداد. واقعا این زمان واسه کوله گردان باتجربه مثل کلاس درسیه که در اون رشد کرده و بزرگ می شن. در واقع می توان گفت که ترس یه اعتبار سنجی طبیعیه که حقیقت زنده بودن رو نشون می دهد.

۴. تنهایی، بخشی از کوله گردی

درسهای زندگی با کوله گردی

این یه حقیقت رد نشدنیه که سفر بعضی وقتا ممکنه باعث شه که تنهایی رو تجربه کنین. اما این حقیقت، یه مزیتیه واسه کوله گردان با تجربه که از این فرصت بیشترین به کار گیری رو ببرن. اون ها می آموزند که لحظات پایانی سفر، لحظاتی سخت و دلتنگ کننده س و وقتی که وارد شهری جدید می شن، یاد و خاطره ی همسفرانی که تا ساعاتی گذشته در کنارشون بودن، به خود رنگ و بوی دلتنگی می گیرد و درمی پیدا کنن که این یه تقدیر و سرنوشتی غیر قابل انکاره و باور می کنن که هر آغازی رو روزی پایانیه و این مسئله ای که نه فقط در سفر، بلکه در لحظه لحظه ی زندگی، جلوشون سبز میشه.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   دانلود پایان نامه با موضوعکودکان و نوجوانان، کودکان و نوجوان، بهبود مهارت، روان شناسی

درسهای زندگی با کوله گردی

جدایی از عزیزان، دوستان، فامیل و حتی خونواده و آشنایی با مردم جدید، دنیای جدید و زندگی جدیدی که باید اون رو قبول کنن. لباس ی راه رو از تن بیرون کنن و لبخند بر لب، به ورود افراد جدید در زندگی، خوش اومد بگن. این درسیه بزرگ که می توان اون رو در مدرسه ی سفر و کوله گردی، یاد نمی گیرین.

۵. تشکر از داشته ها؛ حتی کم ترین ها

درسهای زندگی با کوله گردی

وقتی که یه گردشگر، تصمیم به کوله گردی گرفته است، در همون اول از غذاهای گرم و خوشمزه خونگی، کمد و قفسه ی مخصوص واسه آویختن لباس ها، باشگاه ورزشی و بسیاری دیگه از امکاناتی که در خونه از اون ها بهره مند بوده، صرف نظر کرده و از اون ها گذشته است.

تشکر از اون چیزی که داریم، با تموم کمبودها و کمبود ها از دیگر درسهاییه که می توان تو یه کوله گردی یاد نمی گیرین

اما کوله گردی با تموم خوشی ها، لذت ها، ترس ها، نگرانی ها، دوری ها و … در کنار درس های بزرگی که به مسافران آموخته، تشکر از داشته ها و ارزش قائل شدن به اون چیزی که در زندگی از اون بهره مند هستن رو هم به گردشگران می آموزد. اون ها وقتی که به خونه بازمی گردند، خوب می دانند که چیجوری و به چه روش، بهترین به کار گیری رو از اون چیزی که دارن، ببرن. به قول معروف، «قدر عافیت اون دونه که به سختی گرفتار آید.» و این یکی دیگه از درس هاییه که در کوله گردی یاد می گیرن.

۶. دزدی؛ هیچوقت

درسهای زندگی با کوله گردی

ممکنه همه ی گردشگران دزدیده شدن بعضی از وسایل خود به وسیله بقیه رو تجربه کرده باشن. وسایلی مثل مواد غذایی از آشپزخانه های اشتراکی، خمیر دندان و بدیش اینه در خیلی از موارد تماشاگر دزدیده شدن کفش هاشون بوده ان. مهم نیس که وسایل گردشگان چقدر کوچیک یا کم اهمیت باشه، اما کوله گردان خوب فهمیده ان که همه ی اون ها داخل یه قایق هستن. اون ها می دانند که در انتظار گرفتن شغلی مهم، گم کردن کارت بانکی، از دست دادن پول های پس انداز شده در حساب های بانکی، مهم بودن حتی یه دلار ناقابل در ته مونده ی حساب و خرید یه بسته ی خوشمزه از نودل های آماده با همون پول کم و … همه اتفاق هاییه که ممکنه همه ی آدمایی که در کنارشون و تو یه سفر کوله گردی هستن، تجربه کرده باشن. پس چشم نداشتن به اموال دیگری و کمک کردن در سخت ترین شرایط ممکن به بقیه و همنوعان از دیگر درس های ارزشمندیه که در کوله گردی بدست می آید.

۷. دوستان واقعی رو نمی توان طبق زمان یا جای سبک و سنگین کرد

درسهای زندگی با کوله گردی

وقتی که فردی در سفر به سر می برد، در واقع خونه رو ترک می کنه، دلتنگ دوستای خود می شه، در راه سفر با بعضی از مردم آشنا و با اون ها طرح دوستی و رفاقت می ریزد. اما در کوله گردی، همه خوب می دانند که دوستان واقعی اون ها کسائی هستن که می تونن اون ها رو بفهمن. اون ها رو بفهمن و از عمق قلبشون باخبر باشن.

درسهای زندگی با کوله گردی

دوستان حقیقی آدمایی هستن که نه زمان و نه جای اون ها رو از عاشقی کردن به یکدیگر باز نمی داره. اون ها کسائی هستن که همیشه و در هر دوره و زمان و هر مکانی که باشن با تموم وجود به یکدیگر عشق می ورزند و ایشون رو از ساپورت خود، افسوس نمی سازند. این دوستی های واقعی و همیشگی رو نمی توان محدود جا و زمان کرد و می توان روی وفاداری و ساپورت اون ها حتی با گذشت سال ها و با وجود فرسنگ ها فاصله، حساب کرد.

دیدگاهتان را بنویسید