با ۱۰ عجایب طبیعی زیبای جهان از نزدیک آشنا شید (قسمت دوم)

دانلود پایان نامه

بعضی از عجایب طبیعی زیبای جهان ما واسه خیلی از افراد نامعلوم هستن. در این مقاله، سایت ما نگاهی خلاصه به چند مورد از حیرت انگیزترین عجایب طبیعی کره زمین داره.

در ادامه ی مقاله ی «عجایب طبیعی زیبای جهان»، به معرفی جای های فوق العاده چشم نوازی می پردازیم که محو زیبایی اون ها میشین.

گذرگاه ساحلی جاینت، ایرلند شمالی (Giant’s Causeway, Northern Ireland)

عجایب طبیعی

گذرگاه ساحلی جاینت، واقع در ایرلند شمالی تشکیل شده از ۴۰٫۰۰۰ ستون سنگی به هم پیوسته از جنس بازالت بر اثر فوران آتشفشون در زمان باستانه که بهشتی واسه عکاسان و عاشقان طبیعت حساب می شه. طبق افسانه های محلی، بعضی از مردم می گن که این گذرگاه به وسیله «فین مک کول»، غول بزرگ و باستانی ساخته شده که خونه ی خود رو به قصد جنگ با دشمنان در دریای اسکاتلند ترک کرد. بسیاری دیگه از مناطق گردشگری این ناحیه مثل The Wishing Chair، Giant’s Boot، The Camel و The Organ هم دارای افسانه های خاص خود هستن. اگه به اینجا سفری داشتین، حتما به اون طرف stepping stones رفته و به بالای صخره ها برید تا نمایی همه جانبه از مناظر دور و بر داشته باشین.

دیواره ی بزرگ مرجانی، استرالیا (Great Barrier Reef, Australia)

عجایب طبیعی

اگه شمام جزو اون دسته از آدمایی هستین که علاقه ی زیادی به دنیای پایین آب دارن، نباید دیواره ی بزرگ مرجانی رو از دست بدید. این دیواره ی مرجانی، بزرگترین و قدیمی ترین دیواره ی مرجانی زنده ی روی زمینه که به طور کامل از موجودات زنده ساخته شده و دارای ۲۴۰ کیلومتر طوله.

مقاله های در رابطه:

  • عجایب هفتگانه طبیعی جهان
  • دیواره بزرگ مرجانی؛ عجایب هفتگانه طبیعی جهان

تنوع گونه های جانوری اینجا با وجود موجوداتی مثل لاک پشت دریایی، پرتوماهی، دلفین، صدف غول پیکر، ماهی استوایی و بسیاری دیگه بسیار بی نظیره. اگه می خواهید از زیبایی های دیواره ی بزرگ مرجانی دیدن کنین، می تونید به سواحل ایالت کوئینزلند استرالیا رفته و سوار یکی از کشتی های اونجا شید و بعد اینجا به غواصی بدین. طبق تحقیقاتی که انجام شده، اگه گرما اقیانوس این منطقه تنها چند درجه بیشتر شده و آب اون مقداری اسیدی تر از قبل شه، ۹۷ درصد از گونه های جانوری دیواره ی بزرگ مرجانی از بین میرن؛ پس بهتره قبل از بروز هرگونه مشکلی، حتما به اینجا سری بزنین.

ساحل ناپالی، کائوآئی، هاوایی (Na Pali Coast, Kauai, Hawaii)

عجایب طبیعی

خیلی از مناطق زیبای جهان قابل دسترسی با خودرو نیستن که ساحل ناپالی هم یکی از اون هاس. رسیدن به اینجا آسون نخواد بود، چون که باید راهی ۱۷ کیلومتری رو پیاده طی کرده و بعد با هلیکوپتر یا کشتی به اون برید. ساحل ناپالی در مناطق شمالی کائوآئی هستش و دارای قله هایی سرسبز و فوق العاده خوشگل به همراه ساحلی به طول ۲۷ کیلومتره که خود دارای صخره های پنهون از گل و گیاهه. این روزا، ظاهر ساحل ناپالی شباهت زیادی به شکل و شمایلش در چندین قرن گذشته داره، چون آدم های زیادی واسه اقامت به اینجا نیومدن.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   پایان نامه درموردپیش دبستانی، تأثیرپذیری، تغییر رنگ، متغیر وابسته

محل بیرون آمدن آب زیر زمینی آب رنگارنگ، پارک ملی یلواستون، وایومینگ (Grand Prismatic Spring, Yellowstone National Park, Wyoming)

عجایب طبیعی

اولین پارک ملی آمریکا، شک نداشته باشین یکی از چشم نوازترین و حیرت انگیزترین پارک های ملی این کشور و جهان به حساب می رود. این پارک ۸۹۸۳ کیلومتر مربعی، بیشتر از هر نقطه ی دیگری از زمین دارای محل بیرون آمدن آب زیر زمینی ی آب گرم، مرداب و آبفشانه. یکی از قدیمی ترین آبفشون های جهان به نام « Old Faithful» اینجا قرار داره که از هر ۹۰ دقیقه، آبی به ارتفاع ۵۶ متر به طرف آسمون پرتاب می کنه. از دیگر حیرت زدگی های این پارک ملی می توان به محل بیرون آمدن آب زیر زمینی ی آب گرم رنگارنگ اون اشاره کرد که بزرگترین محل بیرون آمدن آب زیر زمینی ی آب گرم آمریکا و هم یکی از جذاب ترین عجایب طبیعی جهان به حساب می رود. نام این محل بیرون آمدن آب زیر زمینی، نشأت گرفته از رنگ های بسیار زیبای اینه که شباهت زیادی به رنگین کمون داره.

جزیره ها گالاپاگوس (Galapagos Islands)

عجایب طبیعی

جزیره ها گالاپاگوس، یکی از مقاصد گردشگری بسیار دیدنی دنیاس که در ۹۲۶ کیلومتری غرب اکوادور هستش. این جزیره ها دارای زندگی وحشی فوق العاده هستن. از اونجایی که این جزیره ها جدا از هم هستن، موجودات جورواجور ساکن اون واسه رفتن به جزیره ها دیگه باید شنا می کردن؛ پس پستاندارانی که در بالا زنجیره ی غذایی اینجا حضور داشتن، قادر به رفت و اومد از راه شنا نبودن. به خاطر همین جون دیگه موجودات جزیره ها گالاپاگوس از شر جانوران شکارچی حفظ شد که خود به رشد زندگی وحش این منطقه رسید. خیلی از حیوانات ساکن جزیره ها گالاپاگوس، ترس از آدم رو یاد نگرفته ان و در روبرو شدن با اون ها، رفتاری اهلی از خودنشان می بدن. پس می تونید خیلی راحت در کنار سوسمارهای ایگوانا بدوید و در بین شیرهای دریایی این جزیره ها قدم بزنین. اینجا هم اینکه می تونید پرندگانی مثل بوبی های آبی پا، پنگوئن و قره غاز های بی پرواز رو هم ببینین.

دیدگاهتان را بنویسید