با ۱۰ عجایب طبیعی زیبای جهان از نزدیک آشنا شید (قسمت اول)

دانلود پایان نامه

علاوه بر عجایب هفتگانه ی طبیعی جهان، عجایب طبیعی بسیار زیبای دیگری هم در کره ی زمین وجود دارن که در ادامه با اون ها آشنا می شیم. همراه سایت ما باشین.

اگه شمام واسه سفرهای آینده خود به طبیعت برنامه ریزی کرده اید، عجایب طبیعی که در ادامه به معرفی اون ها می پردازیم هم باید در فهرستتان حضور داشته باشن. در واقع، این عجایب به اندازه ای حیرت انگیز هستن که ارزش گذران تعطیلات کامل رو دارن.

یخچال طبیعی پریتو مورنو، پاتاگونیا (Perito Moreno Glacier, Patagonia)

عجایب طبیعی

یخچال طبیعی پریتو مورنو که در پارک ملی لوس گلاسیارس و در قلب ناحیه ی پاتاگونیای آرژانتین هستش، مجموعه ای یخی به طول ۳۰ کیلومتره که همه ساله گردشگران زیادی رو به طرف خود جذب می کنه. گردشگران می تونن بین ما ه های نوامبر تا ابتدا مارس تیکه یخ هایی رو اینجا ببینن که از یخچال طبیعی اصلی جدا شده و به دریاچه آرخنتینو سرایز می شه. هم اینکه واسه لذت هر چی بیشتر می تونید با هلیکوپتر به قسمت های بالایی این یخچال طبیعی رفته و از اونجا صحنه ی زیبای جدا شدن تیکه یخ ها رو تماشا کنین. یکی دیگه از راه های نگاه کردن تیکه یخ های یاد شده، سوار شدن بر قایق در طول دریاچه ی دور و بر یخچال طبیعی پریتو مورنوه.

آبشار سلیالاندفوس، ایسلند (Seljalandsfoss Waterfall, Iceland)

عجایب طبیعی

ممکنه آبشارهای بسیار بزرگتر و مرتفع تری از سلیالاندفوس هم در جهان وجود داشته باشن اما این آبشار جادوی خاصی داره که باید از نزدیک تماشاگر اون بود. این آبشار بین شهر سلفوس و آبشار اسکگوافوس هستش که با ارتفاع ۶۰ متری اش، یکی از جذاب ترین مناطق ایسلند واسه عکاسی به حساب می رود. گردشگران حتی می تونن با دور زدن دریاچه ی پایین آبشار سلیالاندفوس، به پشت اون برن که تجربه ای بسیار منحصر به فرد حساب می شه که افراد کمی در جهان قادر به کسب اون هستن.

مقاله های در رابطه:

  • شدیدترین و مرگبارترین طوفانای تاریخ رو بشناسین
  • عجایب هفتگانه طبیعی جهان

در واقع، بعضی از افراد بسیار خوش شانس موفق به تماشای شفق قطبی هم از داخل آبشار سلیالاندفوس شده ان. در ایسلند، مسافران و گردشگران از وجود چندین آبشار بهره مند می شن که یکی دیگه از اون ها، آبشار اسکگوافوسه که در فاصله ی کمی از سلیالاندفوس هستش. آبشار اسکگوافوس در حدود ۱۸ متر ارتفاع و بیشتر از ۲۴ متر عرض داره. از اونجایی که حجم خیلی زیادی آب از این آبشار به طرف پایین سرایز می شه، صدای غران و بلند به همراه رنگین کمون هم در اون تولید می شه که نمایی فوق العاده خوشگل واسه عکاسی حساب می شه. آبشار گولفوس یا آبشار طلایی ایسلند، معروف به آبشارهای نیجریه ای این کشوره. این آبشار حیرت انگیز در نواحی بالایی رودخانه ی هویتا هستش که دارای ارتفاعی ۳۲ متریه.

پریکستولن، نروژ (Preikestolen, Norway)

عجایب طبیعی

آبدره ی لیسجوردن (Lysefjorden)، آبدره ای واقع در نروژه که هرساله ۳۰۰٫۰۰۰ گردشگر رو به طرف خود جذب می کنه. با اینکه آبدره های بسیار بزرگتری هم در نروژ هست، اما چیزی که موجب جذابیت آبدره ی لیسجوردن می شه، حضور یکی از عجایب طبیعی جهان به نام «پریکستولن» در اینه. ایستادن بر لبه ی پرتگاه ۶۰۴ متری اینجا که هیچ گونه حفاظی هم نداره، می تونه هر انسانی رو به وجد بیاره. در واقع، این پرتگاه هم به عنوان یکی از زیباترین و هم به عنوان یکی از وحشتناک ترین جای های جهان شناخته می شه. حتی اگه در فاصله ی خیلی از لبه ی پرتگاه پریکستولن وایسید، بازم نمایی فوق العاده از مناظر حیرت انگیز اینجا مثل قله ی ۹۸۴ متری جراگ (Kjerag) رو مشاهده می کنین. خود این کوهستان هم یکی دیگه از مناطق زیبای مناسب عکاسی و هم کوهنوردی و پرش آزاد به حساب می رود. این منطقه دارای چندین جای تاریخی باحال توجه مثل حکاکی روی سنگ هم هست که قدمتشان به ۵۰۰ سال قبل از میلاد مسیح باز می شه.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   پایان نامه درموردپیش دبستانی، پیش آزمون، دانش آموزان، متغیر وابسته

دریاچه های پلیتویک، کرواسی (Plitvice Lakes, Croatia)

عجایب طبیعی

دریاچه های پلیتویک پارک ملی کرواسی واسه کسائی که بیرون از این کشور زندگی می کنن، زیاد آشنا نیس اما این پارک ملی، بعضی از جذاب ترین آبشارهای جهان رو در اختیار داره که شامل ۱۶ دریاچه ی پلکانی با آب های زلال و فیروزه ای هم می شه. آب های این منطقه به دنبال هزاران سال موجب ایجاد سدهای طبیعی از جنس آهک شده ان که خود به شکل گیری چندین آبشار، رودخانه و غار بسیار حیرت انگیز منجر شده. این دریاچه ها و آبشارها اگه در گروه ی جذاب ترین عجایب طبیعی کل اروپا قرار نگیرند، شک نداشته باشین یکی از بهترین عجایب شرق اروپا هستن. دریاچه ها و آبشارهای هزارتو مثل پلیتویک و مناظر سرسبز دور و بر اون به اندازه ای خوشگل جلوه می کنن که گویی یه تصویر کامپیوتری و خیالی رو مشاهده می کنین. گردشگران می تونن به کمک گذرگاه های چوبی وارد این منطقه شن. با اینکه شنا کردن در دریاچه های اینجا ممنوعه اما مناطقی مثل روستای کورانا (Korana Village) در اون هست که می تونید در آب های گرمش به آب تنی بدین.

سالاردو ییونی، بولیوی (Salar de Uyuni, Bolivia)

عجایب طبیعی

سالاردو ییونی بزرگترین کویر نمک دنیاس که در نزدیکی رشته کوه آند در جنوب غربی کشور بولیوی در آمریکای جنوبی هستش است. وسعت این کویر در حدود ۱۰٫۵۸۲ کیلومتر مربعه. اگه به اینجا خیره شید، منطقه ای سفید و خالی از ساکنان رو مشاهده می کنین که گویی تا ابد امتداد پیدا کرده. با این حال، بسیاری فکر می کنند که منظره ی این کویر در فصول بارانی بسیار زیباه، چون که با بارش باران بر اون، سطح این کویر مثل آیینه شده و جلوه ای حیرت انگیز از آسمون آبی در اون ظاهر می شه. گردشگرانی که به اینجا می آیند، بیشتر چند روز در اون اقامت کرده و به جاذبه های دور و بر اون مثل آبفشون ها، صخره ها، محل بیرون آمدن آب زیر زمینی های آب طبیعی و دریاچه های رنگارنگ اینکه صدها فلامینگوی صورتی در اون زندگی می کنن هم سری می زنند.

دیدگاهتان را بنویسید