با ورود اولین گروه حجاج، از سالن ۶ هزار متر مربعی شهرفرودگاهی به کار گیری شد

دانلود پایان نامه

دیروز، ۱۴ شهریور، همزمان با فرود اولین هواپیمای حامل حجاج ایرونی به تهران، از سالن ۶ هزار متر مربعی بهره ورداری شد. 

کوروش فتاحی، رئیس هیئت مدیره شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی، از بهره ورداری از سالن ۶ هزار متری مربعی این فرودگاه واسه سرویس دهی به استقبال کنندگان و حجاج در این شهر فرودگاهی، همزمان با فرود اولین هواپیمای حامل حجاج ایرونی به تهران خبر داد. 

ایشون در نشستی اعلام کرد:

راس ساعت ۱۵ امروز (۱۴ شهریور) و همزمان با فرود اولین هواپیمای حامل حجاج ایرونی در باند فرودگاه حضرت امام، سالن ۶ هزار مترمربعی واسه ورود حاجیان به بهره ورداری می رسد. 

به گفته ی فتاحی،  این سالن چند منظوره که عملیات ساخت اون در کمتر از ۲ ماه به پایان رسید، در بخش جنوبی فرودگاه و نزدیک هتل شهر فرودگاهی به شکل موقت برقرار شد و بعد از تموم شدن پروازهای برگشت حجاج از اون به عنوان محلی واسه برگزاری نمایشگاه و هم اینکه پارکینگ مسقف به کار گیری می شه.

اون هدف از ساخت این سالن رو جلوگیری از تراکم جمعیتی در ترمینال یه  اعلام کرد.  تسمه نقاله ۱۰۷ متری که بلندترین تسمه نقاله موجود در فرودگاه های کشوره، در این سالن نصب شده اشت. هم اینکه ۴۰ کولر آبی واسه تهویه مطبوع، ۲۰ سرویس بهداشتی در داخل و ۲۰ سرویس بهداشتی دیگه در بیرون از ترمینال احداث شده و همزمان با نصب دوربین های مداربسته داخل سالن امنیت حجاج و استقبال کنندگان هم جفت و جور شده.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   با ۱۰ عجایب طبیعی زیبای جهان از نزدیک آشنا شید (قسمت دوم)

۳ هزار متر مربع از این سالن ۶ هزار متر مربعی، واسه استقبال کنندگان از حجاج اختصاص داده شده و  شکل های جور واجور خدمات رفاهی و ساپورت مثل اورژانس، گمرک، گذرنامه و هم اینکه گل فروشی و غرفه های فروش مواد خوراکی در این سالن تعبیه شده.

این ترمینال با هزینه ی ۲ میلیارد تومانی ساخته شد و طراحی و نظارت اون بردوش ی مجموعه شهر فرودگاهی بوده. 

دیدگاهتان را بنویسید