با وجود تضادها چیجوری می تونین با همسفرتان سفر خوبی داشته باشین؟

دانلود پایان نامه

در حال آماده سازی واسه سفری خاطره انگیز هستین، نکته قابل توجه اینه که قبل از این آماده سازی باید خود رو واسه مقابله با یه رقابت هیجان انگیز آماده کنین. باید آشنایی که مشکلات در سفر کم نیس، اما همین مشکلات باعث رشد و تکامل شما می شه.

مقاله های در رابطه:

  • اضطراب نباید مانع سفر رفتن شما شه
  • به چه دلیل هر کسی باید سفر ماجراجویانه رو تجربه کنه؟
  • ترسایی که شما رو از رفتن به سفر خارجی منع می کنه

گفته می شه قطب های مخالف یکدیگر رو جذب می کنن، اما این به اون معنا نیس که بتونن همسفران خوبی هم واسه هم باشن. همونطور که زوج ها و دوستان از فعالیت های متفاوت، غذاها و جامعه در خونه لذت می برند، در بیرون مرز کشور هم باید با اختلافات کنار بیان تا از سفر لذت بیشتری ببرن. ترکیب این تناقضات با تنوع فرهنگی بیرون مرز کشور، شما رو با یه رقابت جدی و واقعی روبرو می کنه. شما باید از این فرق ها در جهت مثبت بهره ببرین.

در کنار همه این اختلافات و رویارویی با تنوعات، شما هم با همسفرتان اختلاف نظر هایی دارین. مثلا ممکنه همسر شما گوشت خوار باشه و شما گیاه خوار، اون فردی عجول و برون گرا باشه، اما شما به طور کامل داخل گرا، یکی با احتیاط تر باشه، اما دیگری به ماجراجویی و هیجان علاقه مند باشه. این اختلاف ها ممکنه شما رو دچار اضطراب کنه، اما تجربه های جدید و امتحان سبک های متفاوت در سفر باعث درخشش شما می شه. فقط کافیه واقع بین باشین و با وجود اختلاف ها، سفر خوبی رو رقم بزنین.

۱. صلح کنین تا چیز های جدید رو کشف کنین

سفر

یکی از مهم ترین نکات سفر، به خاص وقتی که با کسی سفر می کنین که نظری متفاوت با شما داره، اینه که با ذهنی باز پیش برید و انعطاف پذیر باشین. لجبازی، نه فقط زمینه ی جنگ رو پرورش می دهد، بلکه امکان تجربه های جدید رو هم محدود می کنه. هیچ کس نباید تنها پیرو راه خود یا راه بقیه به شکل کامل باشه. بازدید از موزه شاید سرگرمی مورد علاقه شما نباشه، اما اگه شریک زندگی تون شدیدا به هنر های مدرن علاقه منده، چه ایرادی داره بلیط جفت و جور کنین و همراه اون باشین. مطمئن باشین در همین موزه که علاقه ای هم به اون ندارین، چیزی جدید و مهم یاد می گیرین.

۲. ماجراجو باشین، اما راحتی رو هم یادتون نره

سفر

نکته مهم در ماجراجویی اینه که بدونین دقیقا چه وقتی توقف کنین، به عقب برگردین و استراحت کنین. استراحت و سر حال بودن باعث می شه لحظاتی که به کشف کردن مشغول هستین، شیرین تر بگذره. با این حال، خیلی از مسافران این کار رو انجام نمی بدن. اونا می خواهند با در نظر گرفتن هزینه ای که صورت گرفته، از همه موارد به کار گیری کامل ببرن، هرچند اگه خسته باشن. این جمله نمونه روشن اینه که در ساعات گرم روز به کشف شهر بدین یا با در نظر گرفتن سیر شدن پرخوری کنین و مریض شید. بعضی وقتا نیازه به عقب برگردین، استراحت کنین و باز با نیروی جدید پیش برید. شاید در این زمان تجربه کمتری به دست بیارید، اما شک نداشته باشین هر اون چیزی که کسب می کنین، لذت بخش تره.

۳. در غذا خوردن هم ماجراجویی داشته باشین

سفر

شاید تا حالا با آدمایی روبرو شده باشین که هنگام به دست گرفتن منوی غذا، چیزی که تا حالا امتحان نکرده ان و حتی اسم اون رو هم نشنیده ان رو انتخاب می کنن. این تصمیم در مورد بیشتر مردم و هم اینکه آدمایی که دارای محدودیت غذایی هستن، کارایی نداره. اما شما در این سفر با اختلاف های زیاد، تلاش کنین دست کم در طول روز یه وعده غذای متفاوت انتخاب کنین تا هر دوی شما ماجراجویی در غذا خوردن رو هم تجربه کرده باشین.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   دانلود پایان نامه با موضوعپیش دبستانی، تأثیرپذیری، تغییر رنگ، متغیر وابسته

۴. مراقب هزینه ها باشین

سفر

پول، می تونه یکی از موضوعات مهم و در عین حال مبهم در طول سفر باشه. تلاش کنین قبل از سفر در مورد بودجه صحبتی رو راست داشته باشین تا بتونین هزینه ها رو خوب پایین نظر خود در بیارین. راه های زیادی واسه برنامه ریزی بودجه سفر هست، فقط این راه ها باید واسه هر دوی شما قابل دسترسی و مناسب باشه.

۵. به اختلاف ها لبخند بزنین

سفر

فرقی نمی کنه، با هر کسی که سفر می کنین، مجبورین وقتی رو با اون صرف کنین. بعضی وقتا بعضی از عادت ها از نظر دیگری عجیب و غریب به نظر می رسد، اما نباید به نگرانی اصلی شما تبدیل شید. شما می تونید به اون نگاه کنین، لبخند بزنین و از کنارش خیلی راحت بگذرید. بذارین در کنار یکدیگر احساس راحتی کنین. حتی می تونید به این عادت های عجیب به چشم سرگرمی نگاه کرده و خود شما هم یه بار اون رو امتحان کنین.

۶. به حرف ناشناس ها گوش بدید

سفر

به جای اینکه هر کدوم از شما سر سختانه بر انجام موضوعی پا فشاری داشته باشین، توافق کنین تا هر کاری، هر جایی و هر رستورانی که ناشناس ها به شما پیشنهاد می کنن رو امتحان کنین. این یه تاکتیک خاص س که از جنگ دست وردارین و رهایی رو تمرین کنین. این روش واسه شروع یه روز می تونه بسیار سرگرم کننده باشه، فقط باید نکات ایمنی رو هم در نظر بگیرین.

۷. وقتی رو هم جدا از یکدیگر بگذرونین

سفر

شاید وقتی که در سفر با شخصی دیگه همراه هستین، سخت باشه که وقتی رو فقط به خود اختصاص بدید؛ اما باید به این موضوع رو راست نگاه کنین که تنهایی بعضی وقتا یه نیازه. البته باید به این کار به عنوان راهی واسه شارژ کردن خود نگاه کنین، نه اینکه شخص همراه تون رو تنبیه کنین. در سفر متفاوت باشین، چون هیچ کس نمی خواهد همون چیزی که در خونه تجربه می کنه رو در سفر هم انجام دهد. مثلا به جای خوابیدن زیاد از زمان کمی که دارین، به کار گیری کنین، کمی تنهایی قدم بزنین یا به کافی شاپ برید.

۸. نقاط قوت رو طبقه بندی کنین، اما اشتراکات رو هم قبول کنین

سفر

یکی از بزرگ ترین اختلاف ها میان همسفران، برنامه ریزی سفره. اختلاف در برنامه ریزی در همون اول سفر شما رو خسته و بیشتر اوقات دچار استرس و اضطراب می کنه. نترسین، در مورد سفر این رو امتحان کنین، به این اختلاف ها به عنوان یه دارایی نگاه کنین که باعث متعادل سازی برنامه سفر شما می شه. نقاط قوت میان خود و همسفرتان رو پیدا کنین، طبقه بندی کنین و از اون ها به عنوان نقطه اشتراک استقبال کنین.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید